20 Temmuz 2016 Çarşamba

Masalsı bir atmosfer BOĞAZİÇİ KÖYÜ
Masalsı Bir Atmosfer: Boğaziçi Köyü

Ege’nin en güzel lokasyonlarından biri olan Muğla, içerisinde bulundurduğu tatil rotalarıyla yıl boyunca büyük ilgi görüyor. Özellikle yaz sezonu açıldığında Bodrum, Fethiye, Marmaris, Milas gibi bölgeler ziyaretçi akınına uğruyor. Her bir beldesiyle doğal güzellikler sunan Muğla şehir yaşamıyla cezbediyor. Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir mahalle olan Boğaziçi Köyü ise adeta Ege bölgesinin küçük bir mozaiği olarak muhteşem bir doğa ve atmosfer sunuyor.
Boğaziçi köyü, geçmişte Bargilya adıyla anılıyorken sonradan boğaza yakınlığı ve iki dağ arasında konuşlanmış olması sebebiyle Boğaziçi adını aldı. Boğaziçi köyünün yerleşim olarak varlığı Lidyalılar dönemine kadar uzanıyor. Lidyalıların hüküm sürdüğü bölgede günümüze kadar varlığını korumuş olan birçok tarihi eser ve mağara bulunuyor. Daha çok tatil yönüyle bilinen Boğaziçi; kültürel yanıyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Bölgeye has gelenek ve görenekler ise geçmişten bugüne tarihi yaşatan bir unsur olarak ulaşmayı başarmıştır.
Turizmin gözbebeği sayılan bölgede birçok yatırım yapılmış ve modern yapılar sağlanmıştır. Apartman, yazlık, villa tipi evler ve oteller ile Boğaziçi daha yaşanılası bir hale gelmiştir. Konaklama sorunu olmayan bölge, yaz sezonu açıldığı vakit düzenlediği etkinlikler, festivaller ve müzik aktiviteleriyle eğlenceli bir gece hayatı sunuyor. Gündüz masmavi bir deniz, yemyeşil bir iklim ve şahane bir doğa manzarası sunan Boğaziçi, akşam ise eğlenceli, renkli bir yaşam vadediyor. Hayatın tamamen tempolu ve huzurlu bir şekilde seyrediyor olması yerli ve yabancı turistlerin her yıl Boğaziçi’ni tercih etmesini sağlıyor.
Müthiş bir deniz-kum-güneş üçlüsü yaşamak aynı zamanda huzurlu bir ortamda kafa dinlemek isteyenler için vazgeçilmez bir rota olan Boğaziçi, şehir merkezine yakınlığı sebebiyle uygun bir rota haline geliyor. Balıkçı köyü olması sebebiyle Boğaziçi enfes deniz ürünlerinin yenebileceği bir adres olarak biliniyor. Yöreye ait özel sebze ve balık tarifleri bölgenin mutfağının ön plana çıkmasını sağlıyor. Eşsiz lezzetler, muhteşem bir doğa ve huzurlu bir yaşam için Boğaziçi köyünü görmek isteyebilirsiniz.
Yatırımcıların da büyük ilgisine sahip olan köyde şimdiden Boğaziçi Evleri projeleri start almış durumda. Yaşamak için veya sezonluk tatil için Boğaziçi’ne gelmeyi düşünenler için Boğaziçi Evleri ideal seçenekler sunuyor. Tam bir doğa yansıması olan bu köyde yaşamak istemeyen olmaz sanırım. Doğa ana tüm güzelliklerini Boğaziçi’ne saklamış diyebiliriz.